Dekoracje wnętrz na specjalnie okazje – zacznijmy od stołu

Tradycją w polskich domach jest atrakcyjne dekorowanie stołu w okresach świątecznych. Posiłki podawane są wówczas na najlepszej zastawie stołowej, której towarzyszy wyprasowany i ozdobny obrus. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by również na co dzień nasz stół przyciągał uwagę i zachwycał oryginalnością. Uwzględniając inspirującą ofertę rynkową mamy w tym zakresie współcześnie spore pole do popisu.

Alternatywa dla standardowego obrusu

Obrusy z uwagi na swoją niepraktyczność są coraz rzadziej wykorzystywane jako dekoracja stołu w dni powszednie. Gdy w rodzinie są dzieci utrzymanie obrusu w czystości graniczy z cudem. Ponadto pojawia się ryzyko pociągnięcia obrusu przez dziecko, co może być wyjątkowo dotkliwe w skutkach. Warto wówczas zastanowić się nad innym rodzajem ozdoby stołu. Idealna dekoracja stołu na co dzień to na przykład bieżnik albo serweta o stonowanych barwach, wykonane z tkaniny łatwej do czyszczenia i plamoodpornej. Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca i są dużo bardziej praktyczne. Dodatkowo eksponują one nasz stół, który po to przecież gości w salonie lub jadalni, by cieszyć nasze oko pięknym blatem i stylistyką. Gdy jednak nie jesteśmy przekonani do nakrywania stołu żadną tkaniną to wówczas nasza dekoracja stołu na co dzień może uwzględniać na przykład jedynie dekoracyjne maty stołowe, czy też różnej wielkości i o unikatowym wzornictwie podkładki na stół pod talerze i kubki. Są one niezwykle łatwe do utrzymania czystości i chronią nasz stół przed zniszczeniem. Tego rodzaju ozdoby potrafią być prawdziwie designerskim elementem wyposażenia wnętrza.

Jedyne w swoim rodzaju ozdoby stołu

Dekoracja stołu na co dzień nie jest optymalna bez odpowiednio dobranego wazonu z kwiatami. Możemy zdecydować się na funkcjonalne, wysokiej jakości kwiaty sztuczne, które obecnie są w stanie zafascynować nawet najzagorzalszych zwolenników natury. Wszyscy jednak doskonale wiedzą o tym, że prawdziwym kwiatom, które roztaczają wokół siebie niecodzienną woń nie da się odmówić niepowtarzalnego uroku. Olśniewający bukiet można z łatwością stworzyć chociażby z kwiatów zebranych na leśnej łące podczas weekendowego wypadu poza miasto. Nie bez znaczenia jest też wazon, który powinien być stylizacyjne skomponowany ze stołem i ogólną aranżacją wnętrza. Gdy powala nam na to nasza kreatywność świetnym pomysłem jest poeksperymentowanie z wazonami różnej wielkości, wkładanymi jeden w drugi. Wazon większy można wypełnić dekoracyjnymi kamykami oraz wodą, a w mniejszym umiejscowić na przykład świeczkę. Uzyskany efekt będzie oszałamiający i godny pozazdroszczenia. Na stole w dni powszednie doskonale prezentują się także różnego rodzaju świeczniki, misy ze świeżymi owocami oraz wolnostojące, ozdobne świece zapachowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *