Dekoracje wnętrz na specjalnie okazje – zacznijmy od stołu

Tradycją w polskich domach jest atrakcyjne dekorowanie stołu w okresach świątecznych. Posiłki podawane są wówczas na najlepszej zastawie stołowej, której towarzyszy wyprasowany i ozdobny obrus. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by również na co dzień nasz stół przyciągał uwagę i zachwycał oryginalnością. Uwzględniając inspirującą ofertę rynkową mamy w tym zakresie współcześnie spore pole do popisu.

Alternatywa dla standardowego obrusu

Obrusy z uwagi na swoją niepraktyczność są coraz rzadziej wykorzystywane jako dekoracja stołu w dni powszednie. Gdy w rodzinie są dzieci utrzymanie obrusu w czystości graniczy z cudem. Ponadto pojawia się ryzyko pociągnięcia obrusu przez dziecko, co może być wyjątkowo dotkliwe w skutkach. Warto wówczas zastanowić się nad innym rodzajem ozdoby stołu. Idealna dekoracja stołu na co dzień to na przykład bieżnik albo serweta o stonowanych barwach, wykonane z tkaniny łatwej do czyszczenia i plamoodpornej. Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca i są dużo bardziej praktyczne. Dodatkowo eksponują one nasz stół, który po to przecież gości w salonie lub jadalni, by cieszyć nasze oko pięknym blatem i stylistyką. Gdy jednak nie jesteśmy przekonani do nakrywania stołu żadną tkaniną to wówczas nasza dekoracja stołu na co dzień może uwzględniać na przykład jedynie dekoracyjne maty stołowe, czy też różnej wielkości i o unikatowym wzornictwie podkładki na stół pod talerze i kubki. Są one niezwykle łatwe do utrzymania czystości i chronią nasz stół przed zniszczeniem. Tego rodzaju ozdoby potrafią być prawdziwie designerskim elementem wyposażenia wnętrza.

Jedyne w swoim rodzaju ozdoby stołu

Dekoracja stołu na co dzień nie jest optymalna bez odpowiednio dobranego wazonu z kwiatami. Możemy zdecydować się na funkcjonalne, wysokiej jakości kwiaty sztuczne, które obecnie są w stanie zafascynować nawet najzagorzalszych zwolenników natury. Wszyscy jednak doskonale wiedzą o tym, że prawdziwym kwiatom, które roztaczają wokół siebie niecodzienną woń nie da się odmówić niepowtarzalnego uroku. Olśniewający bukiet można z łatwością stworzyć chociażby z kwiatów zebranych na leśnej łące podczas weekendowego wypadu poza miasto. Nie bez znaczenia jest też wazon, który powinien być stylizacyjne skomponowany ze stołem i ogólną aranżacją wnętrza. Gdy powala nam na to nasza kreatywność świetnym pomysłem jest poeksperymentowanie z wazonami różnej wielkości, wkładanymi jeden w drugi. Wazon większy można wypełnić dekoracyjnymi kamykami oraz wodą, a w mniejszym umiejscowić na przykład świeczkę. Uzyskany efekt będzie oszałamiający i godny pozazdroszczenia. Na stole w dni powszednie doskonale prezentują się także różnego rodzaju świeczniki, misy ze świeżymi owocami oraz wolnostojące, ozdobne świece zapachowe.

Dodaj komentarz