Ekspres Delonghi – jak wybrać nallepszy?

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rodzajów ekspresów do kawy, jedne robią lepszą kawę, drugie znacznie gorszą, ale jedno co ich łączy, jak sama nazwa wskazuje to kawa. Wśród takiej palety ekspresów, wybrać dobry, długotrwały i robiący naprawdę smaczną kawę, ekspres. Dla potencjalnego kupca ważna jest również cena takiego ekspresu, ponieważ nikt nie chciałby kupić urządzenia, które jest drogie i niewarte swojej ceny. Idealnym rozwiązaniem, dla każdej osoby, która lubi wyśmienitą kawę jest ekspres Delonghi, który spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria jest wytrzymały i robi świetną kawę, a dodatkowo, jak na tak dobre standardy, nie jest drogi.

Największym atutem, który sprawia, że ekspres Delonghi jest wyjątkowo dobrym produktem, jest to, że ten ekspres do kawy to model ciśnieniowy, a właśnie takie są najlepsze na rynku. Kawa zrobiona przez takie urządzenie smakuje jak prawdziwa kawa, a nie oddaje jedynie jej aromatu, jak w przypadku ekspresów automatycznych.

Wady i zalety ekspresu Delonghi

Ekspres ciśnieniowy ma swoje wady i zalety, z pewnością jest dużo lepszy, pod względem wytrzymałości i smaku kawy, od zwykłego ekspresu automatycznego. Przede wszystkim, największą zaletą takiego ekspresu jest smak i jakość kawy. Kawa z takiego ekspresu ma wyśmienity, wyrazisty smak, a nawet różni się konsystencją od zwykłego ekspresu, który podczas robienia kawy, da nam jedynie jej aromat, a nie prawdziwą, smaczną kawę ze świeżo mielonych ziaren.

Również dla wielbicieli kawy z mlekiem

Drugą równie ważną zaletą ekspresów ciśnieniowych Delonghi jest fakt, iż posiadają system Latte Crema, dzięki któremu, możemy uzyskać kawę z pysznym, słodkim spienionym mlekiem. System ten jest niezwykle funkcjonalny, ponieważ spienione mleko od razu trafia do naszej kawy, a nie trzeba go dodatkowo podgrzewać czy też używać spieniacza do mleka, co przy dużej ilości gości bywa czasochłonne. Ekspres Delonghi kolbowy – jak często się określa tego typu ekspres, z uwagi na charakterystyczną kolbę, gdzie wsypujemy kawę; ma wiele innych zalet, ale ma również jedną małą wadę. Wcześniej wspomniany system latte crema trzeba czyścić niemal po każdej zrobionej kawie. Prawdą jest, że jeśli chcemy mieć naprawdę dobre mleko z naszego ekspresu, musimy trochę się wysilić i czyścić go ręcznie. Jednak jedna wada przy tylu zaletach tego ekspresu nie stanowi wielkiego kłopotu.

Ekspres Delonghi jest niezwykle dobrym jak i polecanym urządzeniem, warto w niego zainwestować, a smak kawy, jaką ten ekspres nam przygotuje, utwierdzi nas tylko w przekonaniu, że był to znakomity wybór. Nie będziemy żałować naszego zakupu, o ile odpowiednio o niego zadbamy.

Dodaj komentarz