Jak oświetlić dobrze salon?

Żyrandole są to lampy, w których znajduje się więcej niż jeden główny punkt świetlny. Żyrandole stanowią podstawowe wyposażenie wnętrz. Pasują one świetnie do jadalni, salonu oraz sypialni, nadają one przepięknego uroku oraz klimatu. Żyrandole występują w bogatej palecie barw, modeli oraz wzorów. Mogą być one wykonane z różnorodnych komponentów, jednak dużą popularnością cieszą się żyrandole z kryształami, szklane, wykonane ze stali bądź aluminium. W dzisiejszych czasach, dwudziestego pierwszego wieku do łask wracają żyrandole z witrażami. Wspaniale dekorują one pomieszczenie. Im bardziej kolorowe są witraże, tym lepszy efekt uzyskuje się w danym pomieszczeniu. Witraże mogą być wykonane w szkłach czerwonych, różowych, niebieskich, zielonych i na przykład żółtych. Dają one bardzo ładny strumień światła, który pięknie doświetla pokój i zakamarki.

Żyrandole modne i stylowe

Oświetlenie stanowi istotny element w każdym mieszkaniu oraz w każdym domu. Z całą pewnością, ekskluzywne, kryształowe i stylowe żyrandole będą stanowić doskonałą ozdobę każdego modernistycznego i klasycznego pomieszczenia. Tego rodzaju ekskluzywne oświetlenie bardzo dobrze prezentuje się w salonach, gabinetach i jadalniach. Ten wyjątkowy rodzaj oświetlenia cechuje się ciekawym, nowoczesnym, wzornictwem. Jeśli chodzi o dobór żyrandola, to trzeba pamiętać aby był on dostosowany i proporcjonalny do wielkości danego pomieszczenia. Dla przykładu, przy oświetleniu większych sal jak i również dużych pomieszczeń, zdecydowanie warto wybrać żyrandole z dużą ilością źródeł świateł. W takich pomieszczeniach można również pokusić się o zamontowanie kilku eleganckich i dużych żyrandoli.

Z kolei, w mniejszych pomieszczeniach i pokojach, na przykład w niedużym salonie czy też w stosunkowo małej sypialni, z całą pewnością wystarczy tylko jeden żyrandol z kilkoma źródłami światła. W żyrandolach dobrze sprawdza się miękkie i ciepło światło od led. Żarówki led są najbardziej ekonomiczne i praktyczne. Żyrandole mogą mieć snop światła ukierunkowany w dowolną stronę. Może padać światło w dół bądź w górę. Oczywiście najefektywniejsze rozwiązanie jest wówczas, gdy góra żyrandola jest zasłonięta i wówczas snop światła kieruje się na dół.

Żyrandole w dzisiejszych czasach przypominają różne kształty. Popularne i modne są żyrandole kryształowe ale nie tylko. Mogą one również mieć ciekawe wzory i modele. Stylowe są żyrandole przypominające figury geometryczne. Mogą być one kwadratowe, okrągłe, trójkątne lub też mogą one plasować się w nieregularnych kształtach. Co ciekawe, już dziś można zastanowić się nad skorzystaniem z opcji jaką daje, żyrandol połączony z wiatrakiem czy inaczej nazywanym wentylatorem. Co daje taka opcja? Żyrandol daje piękne oświetlenie o miękkiej i ciepłej barwie, dodatkowo pełni on funkcję dekoracyjną, a wentylator (wiatrak) daje przyjemne ochłodzenie w postaci delikatnego powiewu wiatru. Jest to fenomenalne rozwiązanie na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Skrzydła wiatraka umieszczone są tuż nad żyrandolem.

Klasyczne żyrandole w nowoczesnym wydaniu

Dużą popularnością cieszą się żyrandole wykonane w stylu industrialnym i modernistycznym. Styl industrialny jest wyjątkowy i poniekąd wręcz wyrafinowany. Kojarzy się on z symbolem gustu, klasy, swobody i różnorodnych artystycznych wizji. Do takiego stylu pasują żyrandole z ,,drucianej” oprawie. Są to ,,surowe” żarówki otoczone jedynie delikatnymi oprawami. Wyglądają one oryginalnie i nowocześnie, są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje wyzwań i wyróżnienia. Nowoczesny design takich żyrandoli z całą pewnością przykuwa uwagę. Można jeszcze wyróżnić żyrandole w stylu modernistycznym, awangardowym i klasycznym. Nowoczesne żyrandole mogą zdecydowanie stanowić centrum danego pomieszczenia. Zasadniczo ten rodzaj oświetlenia można podzielić na:

  • żyrandole wykonane ze stali,
  • żyrandole wykonane z kryształów,
  • oryginalne żyrandole z elementami witraży,
  • żyrandole z wkomponowanymi elementami mosiądzu,
  • nowoczesne żyrandole wykonane z aluminium.

Artykuł napisany przez

Pozycjonowanie stron Białystok – Marek Masalski

Dodaj komentarz