Jak skutecznie wypozycjonować stronę hydraulika?

Strona internetowa w obecnym świecie jest możliwością na zauważenie danej firmy czy fachowca. Jednym z najlepszych na to przykładów jest zawód hydraulika, którego w internecie szuka wielu osób. Odpowiednio wysokie umiejscowienie naszej witryny w wynikach wyszukiwania zagwarantować zatem może wiele wejść i zleceń przekładają się na duże zyski. Aby jednak tak się stało, po stworzeniu strony internetowej trzeba włożyć nieco uwagi i wysiłku w pozycjonowanie. Strony internetowe, które nie znajdą się na początku listy wyników wyszukiwania, bardzo często są pomijane i nieodwiedzane. Jak skutecznie wypozycjonować stronę hydraulika? Odpowiedź, przydatne porady i wskazówki poniżej.

 

Dlaczego warto i jak skutecznie wypozycjonować stronę hydraulika?

Dobra pozycja w wynikach wyszukiwania Google to pewność, że klienci po wpisaniu konkretnej frazy będą wchodzić na naszą stronę, a część z nich skorzysta z naszych usług. W zawodzie, jakim jest hydraulik tendencja, ta jest bardzo widoczna, gdyż adresu hydraulika poszukują osoby potrzebujące go przeważnie „na już”. Wiele osób po wpisaniu hasła „hydraulik Wrocław” wybiera pierwszy, drugi lub trzeci wynik i nawiązuje kontakt z fachowcem. Branża ta jest również doskonała, aby się wybić, gdyż nie wszyscy fachowcy wiedzą o pozycjonowaniu lub posiadają własne witryny. Pozycjonowanie stron w tej branży jest więc nieco łatwiejsze. Aby poprawić pozycję w hierarchii wyszukiwarki, musimy przeprowadzić kilka działań Oto najpopularniejsze metody na pozycjonowanie stron:

  • Frazy kluczowe
  • Content Marketing
  • Teksty sponsorowane i link building
  • Skorzystanie z usług agencji marketingowej
  • Skorzystanie z usług freelancera

 

Frazy kluczowe i opisy strony

Pozycjonowanie stron powinno rozpoczynać się od poprawnego uzupełnienia wszystkich danych na temat witryny w witrynie. To właśnie takie dane jak tytuł, nagłówki czy krótki opis wyświetlane są w wyszukiwarce. Google znacznie chętniej publikuje witryny z pełnymi danymi, niż te bez nich. Metadane i inne opisy muszą zatem być bezwzględnie uzupełniane i zawierać słowa kluczowe. Jeśli spełnimy ten warunek na naszej stronie, powinny znaleźć się też słowa kluczowe, czyli frazy z danej branży. To właśnie one i ich ilość decydują o tym, czy wyszukiwarka i na jakim miejscu wyświetli naszą witrynę, gdy klient wpisze frazę np. „hydraulik Wrocław„. Im strona bardziej dopasowana pod względem treści, tym wyżej algorytmy umieszczają nasz serwis. Strony internetowe nie mogą posiadać również zbyt wielu słów kluczowych, gdyż Google uzna to za sztuczne naginanie zasad panujących w internecie. Jedno słowo kluczowe na 1000 znaków będzie odpowiednie.
Aby konkretne frazy znalazły się na naszej witrynie, powinniśmy umieszczać w tekstach. Do tego celu służą teksty SEO. Mają one merytoryczną wartość, ale służą również wplataniu i umieszczaniu słów kluczowych w serwisie. Warto przy takim pozycjonowaniu dodawać również long tail-e, czyli długie ogony. Są to frazy składające się z kilku lub nawet kilkunastu wyrazów np. „Gdzie znajdę najlepszego hydraulika we Wrocławiu”. Pozwala to pozyskać niszowych klientów z wyszukiwarki tekstowej, którzy tak piszą, osoby wyszukujące frazę dzięki wyszukiwaniu głosowym, gdyż tak mówią do urządzenia oraz poprawić ogólne nasycenie słowami kluczowymi.

Porada: Jeśli chcesz sprawdzić jakich słów kluczowych używają najczęściej klienci z Twojej branży, wystarczy skorzystać z darmowego narzędzia Google Trends. Dzięki niemu będziesz mógł pozycjonować własną witrynę efektywnie i przyciągać wielu potencjalnych klientów.

 

Content Marketing

Content marketing czyli marketing treści to kolejny sposób na pozycjonowanie. Strony internetowe są oceniane przez wyszukiwarkę pod wieloma względami — nawet takimi, jaki i jak często content jest dodawany. Jeśli będziemy publikować regularnie posty czy teksty, nasza witryna znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania od stron które tego nie robią. Treści powinny być merytoryczne, poprawnie gramatycznie oraz odpowiednio długie. Wielu specjalistów SEO twierdzi, że teksty nawet długości 6 tys. – 8 tys. znaków są lepsze od krótkich. Wyszukiwarka Google zwraca uwagę podczas oceny naszej strony również na dane, jakie znajdują się w witrynie. W tym elemencie nie oszukamy jej wieloma ogólnikami. Aby wykorzystać content marketing do pozycjonowania własnej strony, warto prowadzić regularne porady hydrauliczne, wstawiać opisy prac czy przedmiotów lub ciekawe projekty wodno-kanalizacyjne.

Teksty sponsorowane i link building

Link Building i teksty sponsorowane to bardzo dobre rozwiązania, aby firmową stronę hydraulika umieścić wysoko w wynikach wyszukiwania. Sposoby te opierają się na pozyskiwaniu backlinków, czyli linków zwrotnych. Jeśli do naszej strony prowadzą linki zamieszczone na innych stron internetowych, wyszukiwarka uznaje naszą witrynę za atrakcyjną. Link Building polega na umieszczaniu wpisów reklamowych czy komentarzy na forach lub blogach właśnie z linkiem do naszej witryny. Takie rozwiązanie wykorzystuje liczne fora, które są dobrej lub średniej jakości. Ilość takich linków działa na prostej zasadzie — im więcej linków z bardziej znanych for — tym lepszy efekt. Znacznie korzystniejsze pod względem jakościowym rozwiązanie jest umieszczanie tekstów sponsorowanych. Są one publikowane na portalach czy dużych serwisach. Możemy w nich opisywać swoją firmę hydrauliczną czy ogólną tematykę, umieszczając w nich link do naszego serwisu. Oprócz reklamy uzyskamy kilka bardzo dobrych jakościowo linków zwrotnych, co może przynieść dużo lepszy efekt niż wiele linków z mało znanych blogów.

Agencja marketingowa i freelancerzy

Jedną z alternatyw na pozycjonowanie stron jest skorzystanie z agencji marketingowej lub freelancera. Jeśli samodzielnie nie potrafimy, nie mamy czasu lub chcemy, aby zrobiła to osoba kompetentna, z pewnością takie rozwiązanie będzie korzystne. Na rynku funkcjonuje wiele firm i specjalistów z dziedziny SEO. Wystarczy zwrócić się do kilku, porównać opinie i oferty oraz wybrać najlepszą. Warto również przetestować osoby prywatne zajmujące się pozycjonowaniem, gdyż mogą zaoferować atrakcyjną stawkę i być równie skutecznie. Przeprowadzą one za nas działania, a my za drobną opłatą będziemy mogli pozyskać wielu klientów. Osoby takie wraz z agencjami ogłaszają się np. na portalach społecznościowych czy widnieją w wynikach wyszukiwania.

Więcej informacji na stronie: http://masalski.com.pl/pozycjonowanie-stron/

Dodaj komentarz