Jak szybko zaradzić nagłemu odcięciu od prądu?

Nagły brak prądu powoduje duże straty w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także w gospodarstwach rolnych lub nawet w małych zakładach przydomowych. Brak dopływu prądu w szpitalach i tym podobnych placówkach jest wręcz niedopuszczalny. W domu, gdy mamy zamrażarki, brak prądu może spowodować duże straty w nagromadzonej w nich żywności. Aby temu zapobiegać, potrzebne jest zastępcze urządzenie wytwarzające prąd.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do domu?

Jeżeli potrzebujemy awaryjnego urządzenia prądotwórczego do domu lub garażu, czy w małym gospodarstwie rolnym, wystarczy mały rolniczy agregat prądotwórczy. Taki sprzęt powinien stać w bezpiecznym miejscu bez narażania go na zmienne warunki pogodowe pod zadaszeniem.

W momencie wyłączenia prądu stałego przez elektrownię albo z powodu zerwania linii trakcyjnej, w szybki sposób będziemy mogli uruchomić podręczny agregat stacjonarne agregaty prądotwórcze od Proton Polska, który po podłączeniu zacznie produkować prąd. Zwróćmy uwagę, by agregat miał regulator napięcia, który daje bezpieczeństwo podczas zasilania wszystkich urządzeń w zakresie 3 faz.

Podczas pracy agregatora musimy być pewni, by nie było skoków i spadków napięcia elektrycznego, czemu ma zapobiegać właśnie regulator AVR. Najlepiej, gdy zainstalowana w regulatorze prądownica była miedziana.

Przenośne agregaty prądotwórcze

Bardzo wygodne są przenośne agregaty prądotwórcze na kółkach. W każdej chwili mamy możliwość przemieszczenia ich w inne miejsce. Dostosowane do pracy w obrębie jednej fazy, jak również przy trzech fazach, co pozwala pracować wszystkim urządzeniom przy jednym agregacie.

Jeżeli agregat stacjonarne agregaty prądotwórcze od Proton Polska ma regulację napięcia, będą mogły przy nim pracować nawet najbardziej czułe urządzenia. Żeby agregat prawidłowo pracował, cały czas czuwają nad tym sensory i czujniki monitorujące parametry w czasie rzeczywistym. Dodatkowe części agregatu to wyświetlacze, do których zaliczamy amperomierz, woltomierz, licznik motogodzin, pomiar częstotliwości oraz napięcia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie agregatu?

Bardzo ważnym aspektem w agregacie prądotwórczym jest silnik. Najlepszy to taki, który będzie długo służył bezawaryjnie, a gdy zużyje się jakaś jego część, będziemy mogli ją bez przeszkód dokupić i wymienić. Nawet wówczas, gdy okres gwarancji już się zakończy. Zwróćmy też uwagę na datę produkcji agregatu. Im nowszy, tym ma więcej udogodnień, nowsze parametry itp.

Jeżeli potrzebujemy agregat, który będzie musiał pracować dość długo i nieprzerwanie, warto skusić się na agregat z silnikiem diesel. Jeżeli natomiast urządzenie to będzie wykorzystywane sporadycznie, wystarczy benzynowy.

Duże znaczenie ma wmontowana do agregatu prądownica stacjonarne agregaty prądotwórcze od Proton Polska o aluminiowej obudowie, która jest lekka, a zarazem wytrzymała. Dobrze, gdy ma ona wmontowany czujnik, który reguluje na bieżąco prąd wychodzący. Bardzo ważny jest system chłodzenia prądownicy. Jeżeli jest on nowego typu, prądownica długo będzie pracować bezawaryjnie.

Dodaj komentarz