Jak urządzić nowocześnie swoje mieszkanie? Awangardowe oświetlenie w nowoczesnym stylu

Współcześnie mieszkania bardzo często urządzane są w stylu nowoczesnym. Zazwyczaj młode osoby decydują się na nieschematyczne rozwiązania, które jednocześnie są bardzo funkcjonalne i proste. Mieszkania w stylu nowoczesnym odznaczają się mała ilością dekoracji i zdobień. Wszelkie meble oraz dodatki znajdujące się w nowoczesnych wnętrzach charakteryzują się prostymi liniami. Nie ma tutaj miejsca na skomplikowane i geometryczne kształty, całe wyposażenie wydaje się być stonowane i bardzo spójne.

Nowocześnie urządzone wnętrza zazwyczaj są otwartą przestrzenią i koncentrują całą uwagę na świetle. Gra cieni i światła jest w nowoczesnym stylu bardzo ważna, dlatego właśnie w tego typu stylizacjach wykorzystuje się wiele lamp, kinkietów i żyrandoli nowoczesnych. Połączone ze sobą kuchnie, jadalnie oraz salony jedynie za pomocą światła są od siebie w pewien sposób odseparowane.

Oświetlenie w stylu nowoczesnym charakteryzuje się nietypowymi kloszami, a zarazem prostotą. Na rynku można znaleźć przeróżne rodzaje nowoczesnego oświetlenia lampy wiszące, stołowe, kinkiety, żyrandole i inne. Wykonywane są z rozmaitych materiałów i występują w ciekawych barwach.

Z oświetleniem nowoczesnym bardzo mocno jest powiązane oświetlenie designerskie. Chociaż nie jest to do końca prawda, oświetlenie designerskie może przypominać lampy typowo przemysłowe lub komercyjne. Często przybierają formę geometryczną i niesymetryczną, a w przypadku oświetlenia nowoczesnego mamy do czynienia głównie z prostotą.

Oświetlenie do nowoczesnych wnętrz – cechy i zalety

Nowoczesne żyrandole do salonu występują na rynku oświetleniowym zazwyczaj w kolorach bieli. Meble oraz wyposażenie w mieszkaniach nowoczesnych również jest zdominowane przez kolory białe i szare. Jasne ściany, sufity, meble oraz oświetlenie doskonale komponują się w jedną całość.

Dla wielu osób w taki sposób urządzone wnętrze może wydawać się nudne. Dlatego istnieją również mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym, które posiadają jeden dominujący element, który od razu rzuca się w oczy. Tego typu dekoracją może być kolorowa komoda, obraz, plakat lub nowoczesny żyrandol. Najczęściej spotykanymi barwami, pobudzającymi całą nowoczesną przestrzeń są czerwień, zieleń, błękit lub żółty.

Wyobraźmy zatem sobie szaro-białe pomieszczenie, gdzie w miejscu centralnym wisi nowoczesny żyrandol w kolorze krwistej czerwieni. To idealne rozwiązanie, które dodaje uroku i potrafi zmienić cały klimat mieszkania.

Styl nowoczesny często jest zdobiony metalowym i syntetycznym wyposażeniem. Znaleźć się tu mogą welurowe kanapy oraz fotele, metalowo-szklane stoliki i inne formalnie wyglądające meble. Sprawdzą się także materiały takie jak: beton, surowe drewno oraz tworzywa sztuczne. Dobór materiałów należy dobrze przemyśleć, aby ze sobą współgrały i tworzyły całość, ponieważ nowoczesne pomieszczenia są wyjątkowe dzięki ich użyciu, a nie zastosowaniu dużej ilości dodatków. Żyrandole i lampy z abażurami z tworzywa sztucznego lub szkła w połączeniu z metalową konstrukcją oraz szarymi ścianami to na pewno trafiony zakup.

Oświetlenie LED

Nowoczesne oświetlenie bardzo często występuje w postaci oświetlenia LED. Tego typu oświetlenie bardzo polecane jest przez projektantów oświetleniowych, ponieważ pozwala im tworzyć bajkowe i wyjątkowe kształty. Dodatkowo małe diody LED zajmują o wiele mniej miejsca niż klasyczne reflektory halogenowe oraz energooszczędne żarówki. Projektanci w tym wypadku mogą pokombinować i stworzyć naprawdę świetnie prezentujące się nowoczesne żyrandole LED. W każdym sklepie z oświetleniem znaleźć można kilka, a czasem nawet kilkanaście rzucających się w oczy i nietypowych żyrandoli nowoczesnych. Zaprojektowane są przez współczesnych designerów i odznaczają się unikalnymi i awangardowymi cechami.

Ilość punktów świetlnych

Jedną z istotnych cech oświetlenia w stylu nowoczesnym jest minimalizm. Wnętrza nowoczesne nie są przeładowane lub nadmierne zatłoczone wyposażeniem. Tutaj zawsze na pierwszym miejscu stawia się zasadę ,,mniej znaczy więcej”. Jednak jeśli chodzi o oświetlenie to w stylu nowoczesnym można korzystać z dużej ilości lamp, kinkietów i żyrandoli. Nowoczesne żyrandole mają być proste, ale zarazem widowiskowe. Szare i jasne wnętrza doskonale uzupełniane są przez nowoczesne żyrandole, kinkiety, lampy stojące i stołowe. Oświetlone wnęki, obrazy, kąciki czytelnicze i inne miejsca to doskonałe rozwiązanie w przypadku stylu nowoczesnego.

Dodaj komentarz