Jakie dodatki do salonu?

Salon to szczególne miejsce w naszym domu lub mieszkaniu. Tutaj spędzamy najwięcej czasu, tutaj przyjmujemy gości, z tą przestrzenią wiążą się miłe dla nas chwile. Warto zatem zadbać o to, by salon stał się przestrzenią, w której dobrze się czujemy i która jest atrakcyjna zarówno dla nas, jak i dla naszych gości. Jak dobrać odpowiednie dodatki do salonu? Zasłony, świeczniki, nowoczesne obrazy do salonu – na co warto postawić?

Przede wszystkim kolory

Może będzie to dla Ciebie zaskoczeniem, ale najlepszym dodatkiem są kolory. Jeżeli całe wnętrze urządzone jest w jednej tonacji albo z użyciem dwóch, trzech barw, świetnym pomysłem będzie postawienie na jeden, wyróżniający się kolor dodatków. Powiedzmy zatem, że pomieszczenie pomalowane jest, niezwykle dzisiaj modną, szarą farbą. Podłogi również mają odcień szarości, a wszystkie meble, poza dużą szarą kanapą, są białe. Taka przestrzeń aż prosi się o kolor. Pomyśl zatem, że na ścianach powiesisz obrazy o intensywnych barwach – żarzący żółty, krwista czerwień, głęboki modrak, trawiasta zieleń. To wszystko sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i po prostu przestanie być nudne. Do tego poduszki, świeczniki, zasłony i inne drobne dodatki w tym samym kolorze. Dzięki temu od Twojego salonu nie będzie można oderwać oczu.

Zasłony, małe figurki, serwetki, poduszki, obrazy – co wybrać?

W sklepach z akcesoriami do aranżacji wnętrz znajdziesz szeroką gamę ozdób i dodatków. Pierwszą i podstawową regułą w ich doborze jest – nie przesadzić. Nie możesz przytłaczać eleganckiego, gustownie urządzonego wnętrza milionem dodatków, poustawianych na wszystkich możliwych półkach, parapetach i powieszonych na wszystkich ścianach. Jeżeli na przykład stawiasz na abstrakcyjne obrazy – nie wieszaj ich na każdej, możliwej ścianie. Wybierz jedną, góra dwie, na których będą najlepiej wyeksponowane. Podobnie z półkami. Kilka ustawionych figurek na jednej, wybranej półce, wyglądają świetnie, ale zapełnienie nimi wszystkich wolnych przestrzeni to już przesada.

Ważne również oświetlenie

Świetnym dodatkiem wnętrza, o którym się często zapomina, jest również oświetlenie. W ustawieniu lamp nie chodzi bowiem wyłącznie o to, aby faktycznie rozjaśniały przestrzeń, w której się znajdujemy. Rzecz również w tym, aby podkreślały pewne fragmenty salonu, kuchni lub sypialni i tym samym nadawały mu niepowtarzalnego, przytulnego charakteru. Możesz na przykład postawić na eleganckie, punktowe lampy, które wyeksponują, wiszący na ścianie obraz abstrakcja. Możesz również wybrać stojącą lampę o ciepłym świetle, którą postawisz przy kanapie. Możliwości jest naprawdę wiele.

Dodaj komentarz