Klimatyczne lampy loftowe

Lampa loftowa czyli jaka? Koniecznie duża? Zawieszona na metalowym łańcuchu? Jaka lampa sprawdzi się w modnych, surowych, przestronnych, loftowych wnętrzach utrzymanych w industrialnym klimacie? Nie ma jednej odpowiedzi na te pytania. Lampa loftowa może przybierać przeróżne formy, kształty, wielkości, kolor, materiał z którego jest wykonana. Kreatywność projektantów oświetlenia ma duże pole do popisu.

Zacznijmy od tego, że lampy loftowe wykonywane są obecnie w różnych wielkościach. Moda na lofty, wnętrza industrialne, spowodowała, że ten surowy w wyrazie styl zadomowił się nie tylko w domach o dużej powierzchni i wysokich sufitach. Nawet niewielkie kawalerki aranżuje się obecnie na wzór loftów. W mniejszych wnętrzach lampa industrialna w dużym rozmiarze XXL i jeszcze o surowym designie z pewnością się nie sprawdzi. Dlatego producenci oświetlenia loftowego często wprowadzają dany model na rynek w kilku rozmiarach. To daje większe możliwości aranżacyjne konsumentom, którzy nie posiadają  ogromnych przestrzeni.

Z jakiego materiału powinna być wykona lampa loftowa / lampa industrialna? Z całą pewnością sprawdzą się tu surowe w formie lampy metalowe wykonane na wzór starych lamp przemysłowych. Takich lamp loftowych jest na rynku najwięcej. Są to lampy często  z widocznymi śrubkami, przerysowaniami i zawieszone na metalowych, ciężkich łańcuchach. Takie lampy nadają bardzo surowego i loftowego charakteru wnętrzom.

Idealnym rozwiązaniem są także modne w tym sezonie, rdzawe lampy. Specjalnie postarzone lampy mają niesamowitą moc nadawania loftowego looku wnętrzom, w których będą wisieć. Dzięki modzie na surowy design przyjęło się nawet mówić, że rdza to nowe złoto. Ciężko się z tym nie zgodzić. Dawniej lampa pokryta rdzą z pewnością trafiłaby na śmietnik. Dziś może być istotnym elementem dekoracyjnym w salonie nadając mocny akcent. Te naznaczone czasem lampy z pewnością mają bardzo oryginalny charakter i zasługują z pewnością na uwagę.

Kolejną propozycją lamp loftowych są bez wątpienia unikatowe lampy betonowe. W dużej mierze ręcznie wykonywane stanowią ciekawe rozwiązanie oświetleniowe we wnętrzach typu loft. Nietypowe wykorzystanie betonu jako materiału wykończeniowego w loftach stało się prawdziwym hitem wnętrzarskim. A od kiedy projektanci oświetlenia pokazali, że beton nie tylko sprawdza  się na ścianach i podłogach, lampy betonowe biją rekordy popularności przekonując do siebie coraz więcej fanów modnych, oryginalnych wnętrz utrzymanych w surowym klimacie.

Największym zaskoczeniem są jednak lampy loftowe ze szkła. Subtelne szkło nie koniecznie musi się kojarzyć z surowym loftem. Jednak szklane lampy są doskonałym uzupełnieniem pomieszczeń w tym stylu. Doskonale kontrastują z surowością wnętrz i prezentują się na ceglanych czy betonowych ścianach. Nieoczywiste połączenie szkła z metalem także daje bardzo oryginalne efekty oświetleniowe.

Jeśli chodzi o kolorystykę lamp loftowych to nie ma tu oczywiście żadnych ograniczeń. Każdego sezonu producenci oświetlenia stawiają na całą gamę kolorów ponadczasowych oraz modnych w danym sezonie odcieni.

Lampa loftowa to bardzo ważny element aranżacji wnętrz loftowych. Często właśnie to oświetlenie stanowi taką „wisienką na torcie” w całym wnętrzu. Do wyboru mamy stare, odrestaurowane lampy, jak i te zupełnie nowe. Dużym plusem lamp loftowych jest ich unikatowość i niepowtarzalność. Celowe postarzenie lamp nadaje  im unikalnego wyrazu. Fani loftów mogą być pewni, że ich wnętrza i lampy będą nie do podrobienia. Wystarczy tylko odpowiednio wybrać, a naprawdę jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz