Lampa ogrodowa – Jak wybrać?

Jesteś w trakcie urządzania przydomowego ogrodu? Nie wiesz w jaki sposób wybrać odpowiednie zewnętrzne oświetlenie? W sumie to nie znasz się na jakiejkolwiek elektryce? W dzisiejszym artykule pokażemy w jaki sposób należy podjąć decyzję o zakupie lampy lub lamp ogrodowych. Zwrócimy uwagę na wszystkie czynniki, które są ważne przed dokonaniem kupna począwszy od parametrów, przede wszystkim skupiając się na jej przyszłym umiejscowieniu oraz dokładnym przeznaczeniu.

Czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Asortyment zarówno stacjonarnych, jak i internetowych sklepów budowlanych jest bogaty w różnorodne lampy ogrodowe. By nie zgubić się w tak szerokim wyborze zewnętrznego oświetlenia, należy zawrócić uwagę na kilka czynników przed zakupem lampy ogrodowej. Jak się okazuje, nie tylko przy zakupie liczą się parametry, lecz również warto zastanowić się nad wyglądem sprzętu, bo to też dość istotne.

  • Wygląd domu przypominający polski dworek – aspekt ten jest znaczący, gdyż przy takiej estetyce przybytku nie możemy kupić nowoczesnej lampy ogrodowej. Rozwiązaniem jest nabycie specjalnie stylizowanego zewnętrznego oświetlenia. Wskazówkami może być fakt, iż można zamontować je na przydomowym ganku, niedaleko oczka wodnego, czy też obok dróżki, która prowadzi do drzwi wejściowych naszego domu. Stylizowane lampy nadają przydomowemu ogrodowi nietuzinkowy klimat, który każdy z nas jest w stanie odczuć. Prócz swego głównego przeznaczenia, pełnią one jeszcze funkcję dekoracyjną. Z tego powodu warto zastanowić się, w jaki sposób ma wyglądać zewnętrzne oświetlenie naszego domu.
  • Nowoczesnemu wyglądowi domu również odpowiadają, w tej samej estetyce wyprodukowane, lampy ogrodowe. Nowoczesność wielu kojarzy się z minimalizmem, a więc i zewnętrzne oświetlenie wyprodukowane w tym stylu nie rzuca się zbytnio w oczy. Można powiedzieć, iż wręcz zlewa się z otaczającą go roślinnością. Stworzone tak, by dość dyskretnie dopasować się do krajobrazu, w którym zostaną umiejscowione.

Rodzaje lamp ogrodowych

  • lampy oszczędne, solarne – oświetlenie oszczędne to zastosowanie lamp wyposażonych w technologię LED. W ten sposób zapewnisz sobie pomniejszenie kosztów comiesięcznych płatności rachunkowych. Jeszcze tańszą opcją jest zakup oświetlenia solarnego. Jednak przy ich wyborze nie warto kierować się najtańszą ceną przy pojedynczej lampce solarnej, gdyż takowe oświetlenie jest nieopłacalne oraz niedługotrwałe. Warto zainwestować w lampy solarne o droższej cenie, które posiadają możliwość wymiany baterii. Po takim zakupie mamy pewność, że nie wyrzuciliśmy pieniędzy w błoto, gdyż lampy te potrafią świecić po naładowaniu aż do 8 godzin w ciągu doby.
  • lampy podwodne tzw. pływające reflektorki – oświetlenie świetnie sprawdzające się przykładowo do wykorzystania pod wodą w oczku wodnym. Jego właściwości są idealnie przystosowane do wykorzystania w warunkach, które zostały wspomniane. Ponadto opisywane oświetlenie wyposażone jest w specjalne dodatkowe efekty dekoracyjne. Pozwalają one na stworzenie nietuzinkowego wyglądu przydomowego ogródka.

Dodaj komentarz