Najbardziej popularny model ciągnika czyli Ursus C 360

Historia

Model Ursusa c 360 był zaczął być produkowany w połowie 1976 roku. Wykonywano go w Zakładach Mechanicznych Ursusa, w trybie seryjnym. Zakłady te, nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Ursus C 360 produkowany był przez 16 lat, w ciągu tego czasu na rynku pojawiło się łącznie około 280 tysięcy maszyn. Posiadały one napęd 4 × 2 i moc 52 KM. Maksymalna prędkość tych maszyn to 25 km/h. Można było zakupić ten sprzęt rolniczy w wersji bez kabiny lub wybrać wersję z jakimś typem kabiny. Aktualnie dalej na wsiach korzysta się z wielu tych starodawnych ciągników. Teraźniejszy właściciel marki Ursus udostępnił na rynku nowoczesny model C- 360. Jednak z tą starą wersję, łączy go jedynie nazwa. Został on całkowicie zmieniony, posiada więcej możliwości i lepsze parametry.
Dlaczego rolnicy tak często wybierali właśnie Ursusa c- 360?

  • Sympatia do tej maszyny

Sympatia do Ursusa spowodowana jest wieloma czynnikami. Jedną z najważniejszych zalet tego ciągnika, jest to, że był niezawodny, mało awaryjny oraz bardzo trwały. W przypadku naprawy była ona łatwa i szybka do zrobienia. Ciągnik ten był także bardzo prosty w obsłudze. Kolejną jego zaletą była spora dostępność części, były one także niedrogie. Przez te czynniki, widać, że ciągnik było łatwo utrzymać w ciągłej gotowości do pracy. Był on więc bardzo przydatny w każdym gospodarstwie rolniczym. Wiele innych generacji Ursusa zmodernizowano do bardziej nowoczesnych wersji i dalej są użytkowane. Rolnicy mają duży sentyment do tych maszyn, gdyż w tamtych latach, kiedy pojawiły się Ursusy, nie łatwo było zakupić taką maszynę.

  • Dobre rozwiązania techniczne

Prosta konstrukcja ten maszyny rolniczej, która została pozbawiona jakiś udziwnień, pozwoliła na uniknięcie pewnych wad i awarii. Do dzisiaj, można bez żadnych problemów wykonywać prace polowe, czy transportować materiały przy pomocy tej maszyny, Istnieje także możliwość zainstalowania w niej ładowacza. Jednak w naszych czasach, kiedy mamy taki dostęp do technologi i nowoczesnych sprzętów, może nam w tym starym ciągniku brakować komfortowej kabiny czy przedniego napędu. Kiedyś traktowano Ursusa C 360 jako ciągnik dużej mocy, dziś takie maszyny o mocy 50 czy 60 KM wykorzystuje się w celach sadowniczych. Jak na tamte czasy Ursusy, które były produkowane, czyli model C 360, a także C 330 świetnie ze sobą współgrały. Spełniały wszystkie potrzeby rolników i były bardzo pomocne przy pracach na roli, jednak jak wszystkie maszyny, posiadały także swoje wady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *