Najbardziej popularny model ciągnika czyli Ursus C 360

Historia

Model Ursusa c 360 był zaczął być produkowany w połowie 1976 roku. Wykonywano go w Zakładach Mechanicznych Ursusa, w trybie seryjnym. Zakłady te, nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Ursus C 360 produkowany był przez 16 lat, w ciągu tego czasu na rynku pojawiło się łącznie około 280 tysięcy maszyn. Posiadały one napęd 4 × 2 i moc 52 KM. Maksymalna prędkość tych maszyn to 25 km/h. Można było zakupić ten sprzęt rolniczy w wersji bez kabiny lub wybrać wersję z jakimś typem kabiny. Aktualnie dalej na wsiach korzysta się z wielu tych starodawnych ciągników. Teraźniejszy właściciel marki Ursus udostępnił na rynku nowoczesny model C- 360. Jednak z tą starą wersję, łączy go jedynie nazwa. Został on całkowicie zmieniony, posiada więcej możliwości i lepsze parametry.
Dlaczego rolnicy tak często wybierali właśnie Ursusa c- 360?

  • Sympatia do tej maszyny

Sympatia do Ursusa spowodowana jest wieloma czynnikami. Jedną z najważniejszych zalet tego ciągnika, jest to, że był niezawodny, mało awaryjny oraz bardzo trwały. W przypadku naprawy była ona łatwa i szybka do zrobienia. Ciągnik ten był także bardzo prosty w obsłudze. Kolejną jego zaletą była spora dostępność części, były one także niedrogie. Przez te czynniki, widać, że ciągnik było łatwo utrzymać w ciągłej gotowości do pracy. Był on więc bardzo przydatny w każdym gospodarstwie rolniczym. Wiele innych generacji Ursusa zmodernizowano do bardziej nowoczesnych wersji i dalej są użytkowane. Rolnicy mają duży sentyment do tych maszyn, gdyż w tamtych latach, kiedy pojawiły się Ursusy, nie łatwo było zakupić taką maszynę.

  • Dobre rozwiązania techniczne

Prosta konstrukcja ten maszyny rolniczej, która została pozbawiona jakiś udziwnień, pozwoliła na uniknięcie pewnych wad i awarii. Do dzisiaj, można bez żadnych problemów wykonywać prace polowe, czy transportować materiały przy pomocy tej maszyny, Istnieje także możliwość zainstalowania w niej ładowacza. Jednak w naszych czasach, kiedy mamy taki dostęp do technologi i nowoczesnych sprzętów, może nam w tym starym ciągniku brakować komfortowej kabiny czy przedniego napędu. Kiedyś traktowano Ursusa C 360 jako ciągnik dużej mocy, dziś takie maszyny o mocy 50 czy 60 KM wykorzystuje się w celach sadowniczych. Jak na tamte czasy Ursusy, które były produkowane, czyli model C 360, a także C 330 świetnie ze sobą współgrały. Spełniały wszystkie potrzeby rolników i były bardzo pomocne przy pracach na roli, jednak jak wszystkie maszyny, posiadały także swoje wady.

Dodaj komentarz