Nowoczesne kominki – efektywny sposób ogrzewania domu

Kominek to symbol domowego ciepła, dlatego zazwyczaj znajduje się w centralnym miejscu domu – w salonie. Gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, z radością zostajemy w domu ogrzewając się w cieple rozpalonego kominka. Własny kominek pozwala ogrzać salon, a nawet – dzięki specjalnie poprowadzonej instalacji – również inne części domu.

Kominki – walory użytkowe

Nowoczesny kominek ociepla wnętrze nadając mu wyjątkowy wygląd. Starannie zaprojektowany wkład wykonany z żaroodpornych, trwałych materiałów, pozwala na ogrzanie odpowiedniej powierzchni domu, a jednocześnie zapewnia spektakularny widok – ciepłe płomienie ognia widoczne przez przejrzystą szybę. Dokładne opisy wkładów kminkowych można znaleźć na stronie https://extrakominki.pl/.

Budowa kominka

Podstawowym elementem kominka jest wkład kominkowy. Innym rozwiązaniem może być kaseta kominkowa. Wykonuje się je z materiałów odpornych na korozję, na wysoką temperaturę oraz jej gwałtowne zmiany. Wkłady kominkowe cechują się najwyższą trwałością. Buduje się je z żeliwa, stali lub cegły szamotowej. Ważne, aby materiały te dobrze kumulowały ciepło, dzięki czemu ogrzewanie domu kominkiem będzie bardziej efektywne i ekonomiczne.

Kasety kominkowe – rozwiązanie do starych kominków

Kasety stosowane jako wkłady do kominka to zamknięte paleniska zbudowane z wytrzymałych materiałów, niezwykle odpornych na wysoką temperaturę. Zostały wyposażone w przeszklone drzwiczki żaroodporne oraz wylot spalin. Nowoczesna kaseta posiada czasem także wentylator. Największym atutem takiej kasety jest możliwość zainstalowania jej zbudowanym wcześniej kominku bez konieczności przebudowy. Można ją również wbudować w nowopowstały kominek.

Innowacyjne wkłady kominkowe – funkcjonalne i trwałe

Współczesne wkłady kominkowe mają różne, ciekawe kształty i frontowe lub boczne przeszklenie. Wkłady zapewniają pełne bezpieczeństwo oraz szczelność na najwyższym poziomie dzięki solidnym spawom uzyskanym w osłonie gazu szlachetnego.

Cechy użytkowe wkładów kominkowych

Wkłady przeznaczone do nowoczesnych kominków mają różne kształty. Zbudowano je w najwyższej klasy materiałów – wysokogatunkowej stali lub żelowa, a wewnętrzny wkład ceramiczny, odporny na bardzo wysokie temperatury, akumuluje ciepło w komorze spalania, a jako nowoczesne rozwiązanie zastosowano specjalną kurtynę zapewniającą „bardziej ekologiczne” spalanie. Ponadto wkład posiada dolot powietrza z regulowaną przepustnicą oraz ma możliwość odpowiedniego wypoziomowania. Dodatkową zaletą takich wkładów jest płyta dolna wyprofilowana tak, aby zmieścić większą ilość drewna, co pozwala na bardziej ekonomiczne ogrzewanie i prostszy sposób czyszczenia kominka. W otwartych, przestronnych pomieszczeniach, takich jak salon połączony z jadalnią można zastosować wkład z bocznym przeszkleniem obsadzonym w delikatnej i trwałej ramie frontowej. Takie rozwiązanie umożliwia obserwowanie ognia w różnej perspektywy – z kilku stron. Z kolei powietrzny wkład stalowy o panoramicznym froncie sprawia wrażenie, że szyba kominka jest szerszą niż w rzeczywistości. Poziomy wkład z drzwiczkami otwieranymi na bok jest również efektownym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz