Prysznic, czy wanna wolnostojąca? O luksusie w łazience słów kilka.

Łazienki to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które dla jednych są tylko miejscem codziennej toalety, a dla innych stanowią centrum świata, gdzie można się w spokoju zrelaksować i odetchnąć po ciężkim dniu. Dla jednych i drugich jednak ważne jest, aby było to miejsce w pełni spełniające ich oczekiwania i potrzeby. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się kilka rozwiązań, które znacznie ułatwiają dostosowanie łazienki do indywidualnych wymagań użytkownika oraz sprawiają, że może on poczuć się w swoich czterech kątach wygodnie i luksusowo. Jeden z tych sposobów przedstawiamy poniżej.

Odwieczny dylemat – wanna czy prysznic

Wielu z nas zapewne kojarzy to uczucie niezdecydowania przy urządzaniu łazienki. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety i świetnie sprawdzają się w określonych warunkach. Wanna jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie chwile relaksu na koniec dnia spędzają kilka godzin w kąpieli z bąbelkami. Dla takich użytkowników poleca się w szczególności wanny wolnostojące. Producent tego typu mebli łazienkowych tworzy je właśnie z myślą o tych, którzy chcą poczuć się w swoim mieszkaniu jak w luksusowym hotelu z pokojem kąpielowym. Na tego typu udogodnienie mogą sobie jednak pozwolić tylko posiadacze całkiem sporych łazienek, gdyż wanna ustawiona na środku pomieszczenia zajmuje dość dużą powierzchnię. Użytkownikom mniejszych powierzchni zdecydowanie poleca się kabiny prysznicowe. Są one również świetnym rozwiązaniem dla aktywnych, którzy po porannym bieganiu nie marzą o niczym, tylko o szybkim, zimnym prysznicu. Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaką wannę najlepiej wybrać?

W tym przypadku też istnieje spore ple manewru. Do wyboru mamy bowiem wanny klasyczne, narożnikowe oraz wanny wolnostojące producent. Te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem od kilku lat i wybierane są coraz częściej przez amatorów długich kąpieli. Tego typu popularność nie dziwi, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że prezentują się one niezwykle elegancko, a wnętrzu nadaje wytwornego charakteru. Nie jest konieczne, aby umieszczać ją w centralnym miejscu łazienki. Równie dobrze będzie się prezentowała pod ścianą czy obok okna, z którego rozpościera się ładny widok.

Dodatkową zaletą tego typu wanien jest fakt, iż wykonane są one z najróżniejszych materiałów – od chromu po mosiądz oraz w różnych wersjach kolorystycznych. Aby znaleźć odpowiedni model wystarczy znaleźć odpowiedni salon mający w ofercie wanny wolnostojące. Producent tego typu sprzętu łazienkowego często umieszcza również swoje oferty w internecie, dlatego dostęp do nich jest znacznie ułatwiony. Ich wadą jest niewątpliwie cena, która niejednokrotnie znacznie przewyższa cenę standardowej wersji. Niewątpliwie jednak, jest to dobra inwestycja w luksus i wygodę, dzięki której poczujemy czym jest prawdziwy relaks.

Dodaj komentarz