Stylowe stoliki kawowe okrągłe w salonie

Modne stoliki kawowe okrągłe to must have każdego salonu niezależnie od tego czy został on urządzony w nowoczesnym, czy też tradycyjnym stylu. To przestrzeń, która świetnie uzupełnia komplet wypoczynkowy i pozwala spotkać się domownikom i znajomym przy wspólnej kawie lub herbacie. Przede wszystkim w ofertach firm znaleźć można modele o różnych kształtach, kolorach i wykończeniach, a ich wspólnym mianownikiem jest to, że idealne podkreślają stylistykę wnętrza. Bardzo często stoliki kawowe okrągłe stają się centralnym jego punktem.

Wygodny mebel

Stoliki kawowe okrągłe przechodzą pewien swój renesans. Są zgrabne, sprawiają, że nikt nie siedzi przy narożniku i tym samym nie czuje się wykluczony. Poza tym rewelacyjnie wpisują się w każdą stylistykę. To wokół tej przestrzeni tętni popołudniowo-wieczorne życie. Z drugiej strony stoliki kawowe okrągłe to również pomysł na designerskie wykorzystanie. Znajdzie się na nich również miejsce na książki, elektroniczne gadżety czy lampkę. Wiele z modeli posiada dedykowaną półkę lub szufladę, w której przechować można różnego rodzaju drobiazgi.

Od kolory do wzoru

W nowoczesnych wnętrzach stoliki kawowe okrągłe rewelacyjnie wpisują się w minimalistyczne i skandynawskie trendy. To właśnie one przywróciły świetność tego rodzaju meblom. Biały blat ustawiony jest na przykład z ukośnymi drewnianymi nóżkami lub stylowymi metalowymi koszami. Takie lekkie stoliki kawowe okrągłe rewelacyjnie wyglądają i idealne wpisują się w klimat, który ogranicza ilość mebli i dodatków do niezbędnego minimum. Ten pewnego rodzaju ascetyzm mimo wszystko przykuwa uwagę i sprawia, że niezmiennie stoliki kawowe okrągłe stają się głównym bohaterem salonu, choć świetnie również prezentować się będą w sypialni w gabinecie czy też na balkonie. Połączenie estetyki i funkcjonalności sprawia, że to najchętniej wybierane formy, które interesująco mogą wyglądać także w zestawieniu kilku stolików kawowych okrągłych różnej wielkości.

W tradycyjnych klasycznych wnętrzach stoliki kawowe okrągłe sięgają po proste formy, eleganckie kolory i ponadczasowy design. Z założenia najczęściej pojawiają się w kolorach szlachetnego drewna, które współgrają z innymi meblami – czyli przede wszystkim meblościanką oraz stolarką. Przy tego typu aranżacjach należy zwrócić uwagę na wszystkie detale, ponieważ może się okazać, że ważne będzie zachowanie jednolitego połysku czy też dobór kształtu nóżek. Jeśli uda nam się stworzyć konsekwentny zestaw, to z pewnością stoliki kawowe okrągłe będą grały w nim pierwsze skrzypce.

Dodaj komentarz