Żyrandole do salonu

 Żyrandole do salonu w dzisiejszych czasach mogą występować w różnych wariantach kolorystycznych. W zależności od wnętrza, można wybrać żyrandol w ciemniejszej kolorystyce lub też jaśniejszej. Również, w obecnych czasach występują różne ciekawe wzory. Żyrandol może być mniejszy lub większy. Żyrandole do salonu mogą być klasyczne lub bardziej nowoczesne, wręcz awangardowe. Wszystkie żyrandole do salonu różnią się od siebie przede wszystkim: formą, kształtem, stylem, jak i również materiałem, z którego są zrobione.

Żyrandole do salonu – rodzaje

             Klasyczne żyrandole do salonu mogą być wspaniale udekorowane elementami na przykład ze szkła. Wygląda to naprawdę imponująco w pomieszczeniu. Również mogą mieć one dodane elementy kryształu albo nawet i połyskujących kamieni. Kształt żyrandoli do salonu, może również wspaniale nawiązywać na przykład do pałacowych świeczników. Natomiast nowatorskie żyrandole do salonu, wykonane są przede wszystkim ze stali, szkła oraz aluminium. Na dużą uwagę zasługuje fakt, iż oryginalny takich żyrandoli sprawi, iż salon zostanie nie tylko wspaniale doświetlony, ale także i nabierze wyjątkowego nastroju oraz klimatu. Żyrandole mogą pełnić wiele funkcji. Oczywiście ich podstawową jest oświetlanie salonu. Pełnią one również funkcję ozdobną. Żyrandole do salonu możemy podzielić na następujące rodzaje:

  • żyrandole nowoczesne,
  • żyrandole klasyczne,
  • żyrandole włoskie,
  • stylowe kinkiety,
  • żyrandole w stylu retro,
  • żyrandole – wentylatory.

      Na ogromną uwagę zasługują zwłaszcza żyrandole – wentylatory. W dzisiejszych czasach cieszą się one dużą popularnością. Ich fenoment polega na tym, że wspaniale oświetlają one pomieszczenie, jakim jest salon. Wyglądają oprócz tego one ciekawie, jak śmigło od samolotu. Co również istotne, pełnią one jeszcze jedną ważną funkcję. Mianowicie, wspaniale chłodzą oraz wentylują one pomieszczenie. Za pomocą tak zwanych skrzydełek, żyrandol – wentylator wprawia powietrze w ruch. Sprawdza się to fenomenalnie zwłaszcza w sezonie letnim, gdzie za oknem panują bardzo wysokie temperatury. Żyrandol – wentylator wspaniale prezentuje się w salonie.

Modne żyrandole do salonu w XXI wieku

          Nowoczesne żyrandole do salonu, mogą wyglądać bardzo różnie. Wybór na rynku jest ogromny. W dzisiejszych czasach, XXI wieku bardzo modne są na przykład białe żyrandole w stylu tak zwanym, skandynawskim. Takie żyrandole w pomieszczeniu wyglądają dosyć ,,chłodno”, natomiast świetnie pasują do modnych, białych ścian. Prezentuje się to niezwykle elegancko, szykownie oraz gustownie. Inną ciekawą propozycją są z pewnością oprawy retro na wysięgniku w kolorze na przykład brązowym lub czarnym. Rewelacyjnie podkreślą one kontrast wykorzystanych barw w salonie. Również, wspaniale żyrandole w stylu retro prezentują się w salonach, w których znajduje się duża ilość drewna.

Dodaj komentarz